Spijlbussen.nl

Split Chat => BelgiŽ => Topic gestart door: the bus driver op November 09, 2007, 08:42:56



Titel: zuiderburentopic?
Bericht door: the bus driver op November 09, 2007, 08:42:56
joepie jee wat een dom idee  :tongue3:  :tongue3:  :tongue3:

nee serieus, voor mij part hoeft dit nt hoor wout, trouwens tis veel gezelliger bij de noorderburen kan ik af en toe eens een groen sigaartje roken  :-D

mzzl


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Area51 op November 09, 2007, 08:45:32
Als ik hier op de Rijswijkseweg langs zo'n stuff/ blowtent fiets moet ik altijd gelijk aan jouw denken  :-D

Vraag me dan wel af; is dat nou goed, of fout ??


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VintageSpeed op November 09, 2007, 12:48:58
ja bij deze willen ons bij de NLers aansluiten  ::D  We haken nu toch uit mekaar met onze zuiders landbewonders (de Walen)  :tongue3:

Volgens mij zijn hier op het forum trouwens veel meer Belgen dan soms gedacht wordt : de Koers, de Vermeulen, etc.


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: josvandegalaxy op November 09, 2007, 13:08:05
ik zie da ook wel zitten (al ist maar om van die belachelijke belgische keuring af te zijn...)


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: ploon op November 09, 2007, 13:09:33
dacht je dat het bij ons makkelijker was met de keuring??


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Samba '66 op November 09, 2007, 13:51:55
begint toch wel te lopen zo'n Belgisch topicje.


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Mangojay op November 09, 2007, 13:59:19
begint toch wel te lopen zo'n Belgisch topicje.


HAHAHAHA


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op November 09, 2007, 14:34:38
Citaat van: the bus driver
nee serieus, voor mij part hoeft dit nt hoor wout

Al het nieuwe is eng...
Let maar op al de Belgen de weg weten te vinden worden hier typische Belgische berichten gepost.


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: KaMa op November 09, 2007, 15:20:42
Citaat van: the bus driver
nee serieus, voor mij part hoeft dit nt hoor wout

Al het nieuwe is eng...
Let maar op al de Belgen de weg weten te vinden worden hier typische Belgische berichten gepost.

En hoe zien die er dan uit :p

grtzz van nog een Belg


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Koenraad op November 09, 2007, 15:58:15
Citaat van: the bus driver
nee serieus, voor mij part hoeft dit nt hoor wout

Al het nieuwe is eng...
Let maar op al de Belgen de weg weten te vinden worden hier typische Belgische berichten gepost.

En hoe zien die er dan uit :p

grtzz van nog een Belg

Dat wil ik ook wel eens weten.

Groeten van een andere Belg


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: ijskreem op November 09, 2007, 16:43:31
nog de groetjes aan het topic van nen Belg


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: classic line op November 09, 2007, 17:16:30
gr van een bijna belg dan  :-D :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Mangojay op November 09, 2007, 17:18:26
TIlburg is ook maar 10km van de Belgische grens  :-({|=


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Berrie120 op November 09, 2007, 17:45:13
TIlburg is ook maar 10km van de Belgische grens  :-({|=

Euh hier een geboren Ballefrutter, dus nog ff iets zuidelijker als die Kruikezeiker van hierboven. :-D
5Km  :-P


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: classic line op November 09, 2007, 17:56:14
putte 3 keer rollen en ik ben in belgie  :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Berrie120 op November 09, 2007, 18:15:57
putte 3 keer rollen en ik ben in belgie  :-D

We have a winner!! :occasion15:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: airmike op November 09, 2007, 18:44:55
Ja lap, een topic over belgie en dat bestaat ondertussen al nie meer. Er is enkel nog vlaanderen en wallonie.
Dus stem ja voor een onafhankelijk vlaanderen........ :tongue3:

http://www.vlaanderen-onafhankelijk.be/

als ge een topic opent voor belgie moet je dat er bij nemen tegenwoordig, en nu kunnen we om naar franchorchamps te gaan volgend jaar ook naar het buitenland gaan :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: airmike op November 09, 2007, 18:48:39
oh ja voor de Ollanders die niet echt weten wat er nu toch daar in belgie aan de hand is:


Belgi√ę is als een koppel in een slecht huwelijk geworden.Vlaanderen (de man), heeft altijd moeten toegeven aan zijn vrouw Walloni√ę. Nooit hebben de Walen 1 toegeving moeten doen, het waren altijd wij Vlamingen die moesten toegevingen doen en prijzen moesten betalen om onze eisen ter uitvoer ten brengen. We waren ook altijd goed genoeg om voor de kost te gaan werken terwijl de vrouw Walloni√ę thuis aan de haart zat. Wij Vlaming zijn dit knopige en passief gedrag van de Walen en hun politici niet beu, niet kots beu maar kots, kots, kots beu! Het is tijd om te scheiden!Maar er is natuurlijk nog ons kind Brussel waarvoor we zouden moeten samen blijven. Maar Brussel is historisch een Vlaamse stad/gemeente net als alle andere gemeenten van het Brussels Gewest. Elke buitenlandse instantie (rechter) zou tot die conclusie komen en Brussel aan Vlaanderen toekennen. De Walen krijgen wel bezoekrecht ;-).

greets air-mike (half vlaming en half waal :-?)


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: robert op November 09, 2007, 18:56:06
Laat die walen idd maar lekker hun plan trekken. Vlaanderen onafhankelijk klinkt goed. (En die walen verstaan we toch meestal niet)

p.s. Maastricht/Borgharen 100 meter lopen (wel door de maas) en ik zit in Belgie. Was ik maar Belg...... ::cry:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: josvandegalaxy op November 09, 2007, 19:23:03
dacht je dat het bij ons makkelijker was met de keuring??

makkelijker, weet ik niet, maar wel serieuzer

maar ik zal een duidelijker voorbeeld geven

mijn bus is verscheidene malen na elkaar zonder problemen door de apk keuring geraakt, ik voer hem in in belgie, en ze willen hem niet DAGELIJKS (belangrijk, oldtimer is geen probleem) omdat hij verlaagd is (dmv spindels, zelf geen verlaste as ofzo) en nog wat kleine opmerkingen

als ik deze door de dagelijkse keuring wil krijgen, moet ik deze eerst laten homologeren als uniek voertuig, en dan maken ze een lijst met alle veranderingen die gedaan zijn (verlaging dmv spindels, tegen dan ook schijfremmen, ...)





Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Berrie120 op November 09, 2007, 19:26:17
Bij Jullie in Belgie is er toch ook een mogelijkheid om hem als rally voertuig in te schrijven?
Dan zijn de keuringseisen ook minder streng.

Ik weet alleen de gevolgen niet of je dan nog dagelijks mag rijden.



Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: the bus driver op November 09, 2007, 20:53:50
owkey owkey ksnappetal tis al goe..

twas mor een tesje e , wel grappeg as ge savons trug thuis ze da iedreen zen zegske e gedoan enfin we zulle dees dan wel in eere houwe e

thanx to the belgian crowd


haha

maazzzzzzzellll  :hippy2:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: 66split op November 09, 2007, 23:00:17
Citaat van: the bus driver
nee serieus, voor mij part hoeft dit nt hoor wout

Al het nieuwe is eng...
Let maar op al de Belgen de weg weten te vinden worden hier typische Belgische berichten gepost.

En hoe zien die er dan uit :p

grtzz van nog een Belg

Dat wil ik ook wel eens weten.

Groeten van een andere Belg

en we zijn nog altijd op een voorbeeld aan het wachten van een typisch Belgisch bericht :-k

greetz from Lier city ( half uurtje van holland )


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: pix912 op November 10, 2007, 10:58:15
Hier nog een Belg.

Vorige week m'n bureau uit de living moeten verhuizen van m'n vrouw.  :-(
Teveel naar de andere (virtuele) vrouwen gekeken vrees ik.

Dan maar meteen gebruik gemaakt van onze nieuwste aanwinst, een SO23 van 60 in originele ongerestaureerde staat.  8-)
De BBB kenners zullen de bus wel herkennen.

[youtube=425,350]75SmA1NgwZo[/youtube]

En een fotoreportage van toen we de bus zijn gaan oppikken in Dover:

[youtube=425,350]qQUMEATLS9o[/youtube]


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Koenraad op November 11, 2007, 11:19:57
Knappe bus Pix!

Een echt Belgisch bericht?

Dan moeten we al gaan klappe over ne goeie frit met stoofvlees... Belgischer kan niet meer op een zondagochtend met uwen kater en uw maag die overhoop ligt maar toch vraagt nor eten.  #-o

Grtz


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: oldskool maq op November 22, 2007, 19:07:07
dju toch, dan komt ge al eens naar een forum van nederlanders kijken en dan stikt het hier nog van de belgen  :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: vwspijlbus op November 22, 2007, 19:20:43
dju toch, dan komt ge al eens naar een forum van nederlanders kijken en dan stikt het hier nog van de belgen  :-D
Gezellig toch!


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op November 22, 2007, 19:56:17
Ik had liever gezien dat alle Belgen met dialect zouden typen in deze sectie van het forum.

Wij Nederlanders kunnen hierdoor ons woordenboek uitbreiden.

-Marginaal vrouwke = Tja welke scheldwoord hoort hier eigenlijk bij?
-Een onderdoorgang = tunnel
-Afgesnokt of afsnokken...  :laughing11: = afgetrokken of aftrekken
-Plaatslager = plaatwerker
-Klappen = praten
-Amai = Hee joh
-Naft = benzine
-Vul de rest zelf maar in.... :-D :-D :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: ijskreem op November 22, 2007, 22:25:21
boit = versnellingsbak
frains = remmen


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: siertje op November 22, 2007, 22:53:34
duimspijker is punaise
frigo is ijskast

en deze zag ik op een  bordje bij een bouwplaats:verboden op het werk te komen!


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Vermeulen op November 22, 2007, 22:59:17
u bedoelt "verboden op de werf te komen" .  ::D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Vermeulen op November 22, 2007, 23:26:56
alternateur = alternator       da was nie moeilijk he
remorque = aanhangwagen

en dan het dialect war ik vandaan kom Gents
voorbeeldje van pierke pierlala ( een gentse poppentheater int gents dialect)

Noar joarlijksche tradiese es de bende van 't Spelleke van Drei Kluite present veur de traditionele koenfeeransse mee Pierke Pierlala..

Ter wordt iederen dag van de Fieste gespeeld, startschot koartse van den tiene tsoaves.

vertaling :
Naar jaarlijkse traditie is de bende  van het Spelleke van Drie Kluiten aanwezig voor de traditionele conferentie met pierke Pierlala

Er wordt iedere dag van de Feesten gespeeld , startschot kwart voor tien s'avonds

 :-D :-D :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Samba '66 op November 23, 2007, 08:53:40
u bedoelt "verboden op de werf te komen" .  ::D


u = jij/je   :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: airmike op November 23, 2007, 20:16:14
camionete= buske
velo=fiets
kjoslempkes=kerstlampkes



Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Nirvana op November 23, 2007, 20:27:36
Oja camionete had koerpiloot het ook altijd over, daar had hij het dak en neus in opgehaald.


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: siertje op November 23, 2007, 20:46:10
u bedoelt "verboden op de werf te komen" .  ::D

ja dat klopt wat je zegt maar op deze werf stond echt:verboden op het werk te komen.
zo,n baas zoek ik ook nog :-D
zeg maar jij tegen u.
groetjes siertje


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: airmike op November 24, 2007, 19:50:31
Vlaams Nederlands  
poepen - neuken (scabreus)
dat is het schoonste van zijn historie niet - dat is niet mooi van hem, daar hoeft hij niet trots op te zijn
allo (Fr. uitspr.) hallo
salut!  tot ziens!,- de groeten!
chouke, of sjoeke - schatje, liefje, liefie
amai!  uitroep van verbazing; jammerkreet
kakken  poepen,- zich ontlasten



Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: siertje op November 25, 2007, 07:46:01
ik zie dat poepen 2 betekenissen heeft.dan mag je die 2 wel goed uit elkaar houden anders wordt het zo,n zooitje in bed :-?
btw poepen..deze hoorde ik laatst:komt een man bij de dokter:dokter ik poep elke morgen altyd om half 8
zegt die dokter:wat is dan het probleem?
man:nou,ik word pas om 8 uur wakker. #-o


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: KaMa op November 25, 2007, 10:20:40
ik zie dat poepen 2 betekenissen heeft.dan mag je die 2 wel goed uit elkaar houden anders wordt het zo,n zooitje in bed :-?
btw poepen..deze hoorde ik laatst:komt een man bij de dokter:dokter ik poep elke morgen altyd om half 8
zegt die dokter:wat is dan het probleem?
man:nou,ik word pas om 8 uur wakker. #-o

in Be is de betekenis van poepen enkel ...van bil gaan ,vogelen,van de grond gaan , wippen ,...etc.
Mike had dit enkel als uitleg voor het woord kakken ,omdat jullie DAT poepen heten  :-D

Mssn iets handig voor de dorstige nederlanders die bier willen bestellen in be , wil je dit tussen de drukte aan de toog snel duidelijk maken aan de ober dat je een pintje (biertje)moet hebben, dan steek je gewoon je pink omhoog
Er zijn er nog andere maar niet iedereen kent deze
vb
Pint: pinkje omhoog
mazout*: handpalm naar boven, en horizontaal zwaaien.
Palm: om handpalm slagen of wijzen
Cola: c vormen met wijsvinger en duim
Duvel: Wijsvinger en pink omhoog
Plat water: Handen horizontaal op elkaar slagen
Bruisend water: snel luchtpiano spelen met 1 hand

* mazout : bier met cola

grtz


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Vermeulen op November 25, 2007, 10:35:44
Precis ook nog op cafe gewerkt ?? Of ge zit veel op cafe  ::D ::D ::D



Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: KaMa op November 25, 2007, 17:41:43
Precis ook nog op cafe gewerkt ?? Of ge zit veel op cafe  ::D ::D ::D



alletwee  8-)


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: moersleutel op Oktober 11, 2009, 00:18:04
mo t'zitn ier nog belg'n  ::D kzin ik zuste geariveerd iere .t'zit der tusn dak ol kenne en dak nog nie kenne .de leute  :tongue3:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: hajee op Oktober 11, 2009, 08:22:11
* mazout : bier met cola??
 :-k :-& :-D
is dat lekker?


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Theo op Oktober 11, 2009, 09:59:35
* mazout : bier met cola??
 :-k :-& :-D
is dat lekker?

Oftewel in het nederlands "een snorretje"
Bier met 7-up is "een sneeuwwitje"


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: the bus driver op Oktober 11, 2009, 10:40:13
en zo zijn er nog een pak varianten.. maar das voor zij die willen maar ni kunnen..


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op Oktober 11, 2009, 11:24:09
Ik vind " buitenwipper " wel een mooi Belgisch woord.... :tongue3: :tongue3:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Theo op Oktober 11, 2009, 11:30:08
Ik vind " buitenwipper " wel een mooi Belgisch woord.... :tongue3: :tongue3:


en dat betekent ????..........iemand die vreemd gaat ?


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op Oktober 11, 2009, 11:31:39
Ik vind " buitenwipper " wel een mooi Belgisch woord.... :tongue3: :tongue3:


en dat betekent ????..........iemand die vreemd gaat ?

Hahahahahahaaa , nee dat is een uitsmijter of portier


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: francisco op Oktober 12, 2009, 08:31:21
hahahahaaa, k dacht dat dat ook vreemd gaan was hahhaa

mooi taaltje


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: stoffel op Oktober 12, 2009, 10:20:29
hahahahaaa, k dacht dat dat ook vreemd gaan was hahhaa

mooi taaltje

Neenee, vreemd gaan in BelgiŽ noemt men - om in de sfeer van een paar antwoorden geleden te blijven - "scheefpoepen"  :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op Oktober 12, 2009, 10:23:25
hahahahaaa, k dacht dat dat ook vreemd gaan was hahhaa

mooi taaltje

Neenee, vreemd gaan in BelgiŽ noemt men - om in de sfeer van een paar antwoorden geleden te blijven - "scheefpoepen"  :-D

Als je die twee achter elkaar zet dan is Belgs wel echt een vreemde taal

Een scheefpoepende buitenwipper is nooit grappig.... :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: KaMa op Oktober 12, 2009, 12:42:54
hahahahaaa, k dacht dat dat ook vreemd gaan was hahhaa

mooi taaltje

Neenee, vreemd gaan in BelgiŽ noemt men - om in de sfeer van een paar antwoorden geleden te blijven - "scheefpoepen"  :-D
En sinds 'van vlees en bloed' serie is daar ook nog "den bospoeper" bijgekomen  :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: stoffel op Oktober 12, 2009, 14:38:58
En sinds 'van vlees en bloed' serie is daar ook nog "den bospoeper" bijgekomen  :-D

Da's waar, den bospoeper was ook nen echte scheefpoeper.  Ha, sebiet snappe die ollanders der nikske nemieje van!   :laughing7:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op Oktober 12, 2009, 15:03:35
En sinds 'van vlees en bloed' serie is daar ook nog "den bospoeper" bijgekomen  :-D

Da's waar, den bospoeper was ook nen echte scheefpoeper.  Ha, sebiet snappe die ollanders der nikske nemieje van!   :laughing7:

Jaja lachen jullie m‚h , wie ve‚hrzint e‚h n‚h un wo‚hd als bospoepe‚h of scheifpoepe‚hr.
Vo‚hal schrŤven dat wŤ e‚h niks van begrŤpen in jullie Ťguhn dialect.
n‚h hie‚h hep je un bro‚dje van Ťguhn deig.


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: rusty67 op Oktober 12, 2009, 15:17:57
Ja ja , lachen jullie maar, wie verzint er nu een woord als bospoeper of scheefpoeper?
voor die schreven dat we er niets van begrepen in jullie dialect:
Welnu hier een koekje van eigen deeg.

Bron: Mijn onlangs afgeronde inburgerings cursus voor toetreding tot de gemeente Den Haag. :-D


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op Oktober 12, 2009, 16:02:01
Google translate Haags (http://www.plathaags.nl/#)


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: volksfahrer.nl op Oktober 12, 2009, 16:08:41
Haags zoekuh

http://www.artistics.net/koekel.html (http://www.artistics.net/koekel.html)


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: rusty67 op Oktober 12, 2009, 16:13:47
WAT???? :-k NIET GOED??? :-?

Niet doorvertellen aan m,n inburgeringsbegeleider!! :-D  Word ik er weer uitgekiepert?? :tongue3:


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: VolksWouter op Oktober 12, 2009, 16:21:24
Recente berichten (http://www.plathaags.nl/cgi-bin/haags/dehaag.pl?http://www.spijlbussen.nl/smf/index.php%3FPHPSESSID=be7c201ee26fc3f1dab762da158002c0&action=recent) , dit is goed zeg!  :-D :-D :-D :-D

Zit je dan met een Belgisch accent , er is niet eens een fatsoenlijke vertaal website.... :icon_king: :icon_king:


Titel: Re:zuiderburentopic?
Bericht door: Kevin op December 26, 2011, 15:13:13
Ik kom mezelf hier ook maar eens aanmelden als Belg (Vlaming  :-D)


Titel: Re: zuiderburentopic?
Bericht door: Aiightt op Januari 30, 2014, 21:06:32
putte 3 keer rollen en ik ben in belgie  :-D


Het zelfde met Stabroek :d


Titel: Re:zuiderburentopic?
Bericht door: rigor mortis op Januari 31, 2014, 09:56:41
en aangevuld met een Westfluute :D


SimplePortal 2.3.2 © 2008-2010, SimplePortal